Робота для жінок в Чехії: популярні вакансії
Чехія – золота середина для роботи. У Польщі посаду знайти легше, але зарплати нижчі. У Німеччині можна розраховувати на більш високий дохід, але не виключені складнощі із отриманням робочої візи. Тому робота в Чехії для жінок з кожним роком більш популярна. Країна потребує кадрів як кваліфікованих, так і без досвіду.
Які вакансії пропонують жінкам без досвіду у Чехії
Поширені професії для роботи за кордоном без знання мови – це прибиральниці, швачки, покоївки, куховарки. Більшість жінок зайняті у готельному бізнесі, наглядають за літніми, дітьми, служать як гувернантки та домробітниці. Сільськогосподарський сектор також потребує вільних рук.
Пропонують дамам роботу в Чехії на заводі. На виробництвах потрібні:
- пакувальниці;
- контролери якості;
- формовщиці.
Графік роботи по 8-12 годин, 5-6 днів на тиждень.
На такі посади досвіду, як правило, не потрібно. Це фізична праця і роботодавці вимагають лише відповідальності, активності, уважності. Важливо вміти швидко виконувати доручення начальства та не боятися будь-якої роботи. У багатьох сферах є можливість кар’єрного зростання та отримання премій за належне виконання обов’язків.
Робота для жінок з освітою та знанням мови
Жінкам, які знають чеську мову, пощастило більше. Вони можуть влаштуватися у сфері:
- страхування та економіки: агентом, економістом чи бухгалтером;
- медицини: акушеркою, медсестрою, лікарем, стоматологом;
- перекладів: копірайтером, філологом, лінгвістом.
На кваліфікованих посадах можна заробляти від 1500 євро на місяць. Але слід розуміти, що вимоги до таких співробітників високі. Тому, вибираючи вакансію, враховуйте свої можливості.
Особливості роботи
Для офіційної роботи за кордоном потрібна робоча віза. Щоб її отримати, знадобиться пакет документів:
- підтвердження місця проживання;
- договір з роботодавцем;
- закордонний паспорт;
- дозвіл на роботу;
- довідка про відсутність судимості.
Робоча віза – це перепустка до країни, основа для проживання та роботи.
Лікарям доведеться пройти нострифікацію диплома, щоб отримати синю карту. Її максимальна тривалість визначається договором із роботодавцем, але не перевищує 2 роки, після чого потребує продовження. Якщо робота сезонна, робоча віза оформляється перед кожною поїздкою або після закінчення терміну дії.
Легальна робота за кордоном забезпечить жінку соціальними гарантіями.
Неофіційна, навпаки, загрожує ризиками. Роботодавець може відмовитись виконувати зобов’язання, заплатить менше, ніж обіцяв. У гіршому випадку чекає депортація з країни без права на подальше працевлаштування.
Робота за кордоном для жінок насамперед приваблює гідними умовами та не надто складною процедурою оформлення дозволу. Важливий фактор – культурна та мовна схожість. Чехія недалеко від України, ціни приблизно на такому ж рівні. Хороша екологія, спокійна обстановка, можливість відпочинку та невисокий рівень злочинності – ось основні фактори. І, звичайно, можливість заробити гарні гроші.